63. ročník medzinárodného šachového turnaja o Tatranský pohár s našou účasťou.

16.10.2017 17:37

 

Druhý októbrový týždeň využili šachisti možnosť vyladiť svoju formu na tradičnom turnaji OPEN Tatry. Krásne počasie a systém hry so začiatkom partií o 18:00 hod. prilákali do Tatranskej Lomnice až 185 hráčov.

Medzi zúčastnenými boli aj členovia ŠK STRELEC Devínska Nová Ves - Milan Kolesár a Jakub Šošovička. Obidvaja dosiahli zhodne 5,5 bodov z 9. So svojim výsledkom môže byť spokojný hlavne dvanásťročný Jakub, ktorý si pripísal pekných 89 elo bodov na ratingovú listinu a v ťažko obsadenom turnaji sa umiestnil na peknom 31. mieste.

 

Konečné poradie po 9 kolách

Por. č. T Meno Typ pohlavie FED Elo Klub Body Rp Elo+/-
1 11 IM Petrán Peter S60   SVK 2318 ŠK Slovan Bratislava 7,5 2442 14,6
2 1 IM Krnan Tomas     CAN 2436   7,0 2524 9,8
3 6 FM Szpar Milosz U18   POL 2331   7,0 2464 35,8
4 2 IM Berezjuk Sergej     CZE 2423 Interchess z.s. 7,0 2386 -0,4
5 3 FM Motúz Karol     SVK 2423 ŠKŠ Dubnica n/V 6,5 2429 1,8
6 22 FM Čertek Pavel S60   SVK 2257 ŠK Slovan Bratislava 6,5 2306 13,6
7 30   Demeter Peter S60   SVK 2206 PŠK Tatran Dason ISM Prešov 6,5 2240 10,0
8 10 FM Jablonický Martin U18   SVK 2319 ŠK Osuské 6,0 2389 17,0
9 7 IM Vyskočil Neklan     CZE 2325 ŠK Duras BVK 6,0 2337 2,2
10 20 FM Matras Ondrej     CZE 2264 Grop Praha 6,0 2331 16,4
11 5 FM Straka Vojtěch     CZE 2344 Tatran Litovel 6,0 2293 -10,2
12 8 FM Jossien Arnaud     FRA 2325   6,0 2392 13,8
13 13 FM Vojtek Vladimír     SVK 2295 ŠKŠ Dubnica n/V 6,0 2271 -0,8
14 41   Dzikowski Michal     POL 2147   6,0 2263 31,2
15 60   Jablonický František S60   SVK 2046 TŠŠ Trnava MŠK Sereď 6,0 2271 52,2
16 45   Čech Dominik     SVK 2114 ŠK Zemplín Michalovce 6,0 2272 39,2
17 33   Tichý Štěpán     CZE 2197 Karlovarský šachklub Tietz 6,0 2221 5,8
18 4 FM Vojta Tomáš     CZE 2364 TJ Spartak Vlašim 6,0 2175 -14,3
19 18 IM Franzen Jozef S60   SVK 2265 ŠK Slovan Bratislava 6,0 2224 -4,1
20 26   Škreňo Vladimír     SVK 2225 Šachy Reinter 6,0 2199 -0,8
21 34   Bargel Martin     CZE 2180 TJ Neratovice 6,0 2148 -3,8
22 49 FM Valenta Vít     CZE 2096 TJ Sokol Velké Losiny 6,0 2162 17,6
23 15 IM Kernazhitsky Leonid S60   UKR 2270   5,5 2230 0,4
24 29   Kostolanský Lukáš U18   SVK 2209 ŠK Slovan Bratislava 5,5 2243 19,6
25 9 IM Klíma Lukáš     CZE 2319 ŠK Slavoj Poruba 5,5 2258 -6,7
26 16   Kubík Michael     CZE 2269 Beskydská šachová škola z.s. 5,5 2221 -9,8
27 23 FM Malík Jan     CZE 2255 TJ Ostrava 5,5 2236 -2,6
28 19   Šárkozy Ladislav     SVK 2265 Individuálny člen 5,5 2214 -4,9
29 21   Jossien Remy     FRA 2263   5,5 2138 -25,2
30 48   Nehyba Martin U18   CZE 2100 Tj Sokol Skalicka Z.S. 5,5 2216 55,6
31 77   Šošovička Jakub U18   SVK 2001 ŠK Strelec Devínska Nová Ves 5,5 2188 88,8
32 17   Polatel Ali     TUR 2268   5,5 2219 -10,0
33 24 FM Rückschloss Karol S60   SVK 2246 ŠK Slovan Bratislava 5,5 2107 -27,2
34 74   Hujo Jozef S60   SVK 2012 ŠK Zemplín Michalovce 5,5 2146 27,8
35 14 FM Daels Marc     BEL 2285   5,5 2175 -18,0
36 25 IM Prandstetter Eduard S60   CZE 2236 2222 ŠK Polabiny, z.s. 5,5 2159 -8,1
37 39   Michalička Milan     SVK 2158 ŠK Junior CVČ Banská Bystrica 5,5 2201 12,2
38 44   Kováčik Emil S60   SVK 2115 ŠKŠ Dubnica n/V 5,5 2150 10,8
39 57   Domanski Lukasz U18   POL 2057   5,5 2099 23,2
40 75   Lukáč Roman     SVK 2007 Lokomotíva Trnava 5,5 2145 33,8
41 40   Šplíchal Stanislav     CZE 2156 TJ Ostrava 5,5 2147 1,4
42 53   Pčola Jaroslav     SVK 2083 Šachy Reinter 5,5 2137 16,4
43 89   Socha Jaromír     CZE 1951 Tatra Kopřivnice 5,5 2060 29,0
44 71   Nikel Rastislav     SVK 2020 ŠK Levice 5,5 2082 15,8
45 42 IM Boguszlavszkij Jevgenyij S60   HUN 2139   5,5 2110 -6,0
46 66   Czernek Tymon U18   POL 2036   5,5 2061 14,0
47 31   Zaťko Gregor     SVK 2205 ŠK Junior CVČ Banská Bystrica 5,5 2025 -36,4
48 36 FM Ramík Zdeněk     CZE 2179 ŠK Lokomotiva Brno, z.s. 5,5 2055 -24,0
49 38   Baum Jonasz U18   POL 2169   5,5 2063 -44,0
50 28 FM Kolesár Milan     SVK 2209 ŠK STRELEC Devínska Nová Ves 5,5 2042 -33,4