V4 OPEN Stiavnica 2016 - SVKch

10.07.2016 21:01

 

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo     Name Typ sex FED RtgI RtgN Club/City Pts.  TB1 
1 2
 
IM Aczel Gergely     HUN 2480 0   7,5 52,5
2 1
 
GM Mihok Oliver     HUN 2509 0   7,5 49,0
3 5
 
GM Talla Vladimir     CZE 2424 0   7,5 48,0
4 3
 
GM Manik Mikulas     SVK 2448 0 Sk Prakovce 7,0 50,0
5 6
 
FM Farkas Gabor     SVK 2359 0 Sk Ou Russel Gabcikovo 7,0 48,0
6 14
 
FM Ruckschloss Karol S60   SVK 2260 0 Sk Slovan Bratislava 7,0 47,0
7 16
 
  Gbyl Andrzej     POL 2256 0   6,5 43,0
8 30
 
WFM Juhasz Barbara   w HUN 2179 0   6,0 48,5
9 24
 
  Teglas Balazs     HUN 2203 0   6,0 47,0
10 18
 
  Janko Michal     SVK 2241 0 Sk Ou Russel Gabcikovo 6,0 46,0
11 11
 
FM Urhegyi Marton U18   HUN 2296 0 Sk Cebovce 6,0 44,5
12 23
 
FM Sahidi Samir U18   SVK 2216 0 Ksn Bratislava 6,0 44,5
13 8
 
WGM Kochetkova Julia   w SVK 2333 0 Sk Medea Martin – Zabokreky 6,0 44,5
14 4
 
IM Nagy Gabor     HUN 2439 0   6,0 44,0
15 22
 
FM Chovan Milan Ml. U18   SVK 2226 0 Ask Nitra 6,0 44,0
16 7
 
IM Zpevak Pavel     CZE 2357 0 Sks Dubnica N/V 6,0 43,5
17 26
 
  Polyik Peter U18   HUN 2196 0   6,0 43,5
18 64
 
  Sertbay Huseyin     TUR 2014 0   6,0 43,5
19 19
 
  Kavon Rastislav U18   SVK 2241 0 Sk Komplet Modranka 6,0 43,0
20 27
 
WFM Miturova Magdalena   w CZE 2193 0 Slavoj Český Těšín 6,0 43,0
21 21
 
WGM Enkhtuul Altan-Ulzii   w MGL 2230 0   6,0 42,5
22 28
 
  Demeter Peter S60   SVK 2190 0 Sachovy Klub Sabinov 6,0 41,0
23 68
 
  Pniaczek Marek U18   POL 2002 0   6,0 36,0
24 13
 
IM Pribyl Josef S60   CZE 2263 0   5,5 46,0
25 10
 
IM Gazik Igor     SVK 2311 0 Sachy Reinter N.O. Humenne 5,5 43,5
26 86
 
  Golda Sebastian U18   POL 1932 0   5,5 43,5
27 29
 
  Macko Miroslav U18   SVK 2186 0 Ksn Bratislava 5,5 43,5
28 15
 
IM Banas Jan S60   SVK 2259 0 Individualny Clen 5,5 43,0
29 35
 
  Zatko Gregor     SVK 2159 0 Sk Levice 5,5 43,0
30 32
 
  Chmiel Marcin     POL 2171 0   5,5 42,5
31 53
 
  Bochnickova Andrea   w SVK 2067 0 Ks Pezinok 5,5 42,0
32 43
 
  Bango Lukas U18   SVK 2109 0 Sk Komplet Modranka 5,5 41,5
33 9
 
  Zvarik Martin     SVK 2319 0 Tj Mladost Zilina 5,5 41,5
34 31
 
  Buran Jaroslav     CZE 2172 0   5,5 41,0
35 42
 
  Schmid Thomas     AUT 2110 0   5,5 40,0
36 54
 
  Kerdik Adam     SVK 2064 0 Liptovska Sachova Skola 5,5 40,0
37 41
 
FM Tepper Frantisek S60   SVK 2115 0 Sk Slovan Bratislava 5,5 39,0
38 37
 
  Jablonicky Frantisek S60   SVK 2149 0 Tss Msk Sered 5,5 38,5
39 71
 
  Jandl Vojtech U18   CZE 1982 0   5,5 38,5
40 74
 
  Koloditsova Renata   w SVK 1972 0 Sk Senec 5,5 37,0
41 38
 
  Hros Roman     SVK 2147 0 Liptovska Sachova Skola 5,0 46,5
42 39
 
  Bronis Marian     SVK 2123 0 Sk Krasnany 5,0 44,0
43 17
 
FM Jablonicky Martin U18   SVK 2244 0 Tj Slavia Caissa Cadca 5,0 43,0
44 36
 
  Haring Filip U18   SVK 2155 0 Sk Junior Cvc Banska Bystrica 5,0 42,0
45 73
 
  Hyll Jan     SVK 1976 0 Sk Medea Martin – Zabokreky 5,0 42,0
46 96
 
  Bochnicka Vladimir Ml. U18   SVK 1885 0 Ksn Bratislava 5,0 41,0
47 52
 
  Bednar Jan     SVK 2068 0 Sk Doprastav Bratislava 5,0 40,5
48 46
 
FM Kovacs Elod     HUN 2101 0   5,0 40,5
49 50
 
  Mages Steffen     GER 2081 0   5,0 40,5
50 65
 
  Dzikowski Michal     POL 2008 0   5,0 40,0
51 25
 
  Macko Michal     SVK 2197 0 Liptovska Sachova Skola 5,0 39,5
52 12
 
FM Haring Viktor U18   SVK 2289 0 Sk Junior Cvc Banska Bystrica 5,0 39,5
53 80
 
  Istok Vojtech     SVK 1948 0 Sk Junior Cvc Banska Bystrica 5,0 38,5
54 69
 
  Valkovic Tomas     SVK 1991 0 Sk Doprastav Bratislava 5,0 37,5
55 89
 
  Sosovicka Jakub U18   SVK 1925 0 Sk Strelec Devinska Nova Ves 5,0 36,5
56 59
 
  Giertli Vladimir     SVK 2043 0 So Podbrezova 5,0 36,0
57 56
 
  Nikel Rastislav     SVK 2052 0 Sk Levice 5,0 36,0
58 67
 
  Milcova Zuzana   w SVK 2002 0 Sk Medea Martin – Zabokreky 5,0 35,5
59 49
 
  Lecky Juraj     SVK 2082 0 Sk Levice 4,5 43,5
60 33
 
  Marsalek Zdenek     CZE 2167 0   4,5 42,5
61 55
 
  Toma Rudolf     SVK 2053 0 Sk Opevnenie Banska Stiavnica 4,5 42,0
62 60
 
  Staffen Richard     SVK 2040 0 Tj Mladost Zilina 4,5 41,5
63 34
 
WIM Horvath Julia   w HUN 2161 0   4,5 40,5
64 57
 
  Macko Peter U18   SVK 2051 0 Ksn Bratislava 4,5 40,5
65 145
 
  Krenedics Gregor     GER 0 1000   4,5 40,0
66 98
 
  Stanko Ivan     SVK 1876 0 Sk Doprastav Bratislava 4,5 40,0
67 78
 
  Antal Jozsef S60   HUN 1949 0   4,5 40,0
68 77
 
  Kostolansky Sebastian Lukas U18   SVK 1962 0 Sk Slovan Bratislava 4,5 40,0
69 44
 
  Sepesi Samuel U18   SVK 2108 0 Sk Prakovce 4,5 40,0
70 91
 
  Budinsky Martin U18   SVK 1922 0 Sk Junior Cvc Banska Bystrica 4,5 39,5
71 48
 
  Odler Daniel     SVK 2090 0 Ask Nitra 4,5 39,5
72 83
 
  Panko Eduard     SVK 1943 0 Sk Stropkov+svidnik 4,5 39,0
73 45
 
FM Pesztericz Laszlo S60   HUN 2106 0   4,5 39,0
74 66
 
  Hlavac Peter S60   SVK 2007 0 Tj Slovan Rajecke Teplice 4,5 38,5
75 47
 
  Lukac Roman     SVK 2095 0 Lokomotiva Trnava 4,5 37,5
76 61
 
  Gombar Peter     SVK 2032 0 Sk Sparta Povazska Bystrica 4,5 37,5
77 100
 
  Rabovszky Gyorgy S60   HUN 1828 0 Ftc Filakovo 4,5 37,0
78 87
 
  Zpevakova Katerina   w CZE 1929 0   4,5 36,5
79 88
 
  Szczurek Krzysztof U18   POL 1926 0   4,5 36,0
80 90
 
  Trangos Miroslav     SVK 1925 0 So Podbrezova 4,5 36,0
81 20
 
  Holtman Teodor U18   SVK 2238 0 Bsk Bardejov 4,5 35,5
82 79
 
  Fruehsorger Dieter     GER 1949 0   4,5 33,5
83 116
 
  Dylag Emilia U18 w POL 1712 0   4,5 33,5
84 85
 
  Pereszlenyi Gejza S60   SVK 1938 0 Nitriansky Sachovy Klub Nitra 4,5 33,5
85 72
 
  Kebis Milos S60   SVK 1981 0 Sk Krasnany 4,5 33,5
86 107
 
  Redzisz Michal U18   POL 1756 0   4,5 33,0
87 93
 
  Turcan Richard U18   SVK 1907 0 Sk Veza Cvc Banska Bystrica 4,5 33,0
88 40
 
  Vargyas Zoltan S60   HUN 2122 0   4,0 40,5
89 117
 
  Panko Eduard ml. U18   SVK 1712 0 Sk Stropkov+svidnik 4,0 39,0
90 76
 
  Tomanek Rafael     SVK 1965 0 Sk Doprastav Bratislava 4,0 38,5
91 58
 
  Korbela Lubomir     SVK 2049 0 Sk Mestske Lesy Kremnica 4,0 38,5
92 62
 
  Mandak Miroslav S60   SVK 2030 0 Sk Krasnany 4,0 38,5
93 97
 
  Tomcikova Dominika U18 w SVK 1877 0 Tj Slovan Rajecke Teplice 4,0 34,0
94 81
 
  Sokolski Aleksander     POL 1945 0   4,0 34,0
95 101
 
  Neumann Filip U18   CZE 1810 0   4,0 34,0
96 106
 
  Sandor Martin U18   SVK 1763 0 Ksn Bratislava 4,0 34,0
97 75
 
  Medvec Miroslav     SVK 1968 0 Liptovska Sachova Skola 4,0 34,0
98 135
 
  Kosior Jan U18   POL 1524 0   4,0 32,5
99 82
 
  Ferkova Dominika U18 w SVK 1944 0 Bsk Bardejov 4,0 32,5
100 111
 
  Antal Jakub U18   SVK 1738 0 Tj Slavia Kosice 4,0 30,0
101 105
 
  Slaby Jozef     SVK 1779 0 Sk Kupele Piestany 4,0 29,5
102 95
 
  Titera Libor     CZE 1887 0   4,0 29,5
103 108
 
  Budinsky Emil S60   SVK 1752 0 Sk Slovan Nova Bana 4,0 28,0
104 113
 
  Paulicka Ivan S60   SVK 1723 0 Sk Slovan Bratislava 4,0 26,0
105 92
 
  Pasztor Ladislav S60   SVK 1920 0 Sk Cebovce 3,5 36,0
106 123
 
  Brnusak Tomas U18   SVK 1632 0 Liptovska Sachova Skola 3,5 36,0
107 110
 
  Slaba Andrea U18 w SVK 1751 0 Sk Kupele Piestany 3,5 35,5
108 104
 
  Bango Dominik U18   SVK 1779 0 Sk Komplet Modranka 3,5 35,5
109 127
 
  Cabanova Kristina U18 w SVK 1609 0 Sk Garde Cvc Detva 3,5 34,5
110 84
 
  Panko Radoslav     SVK 1943 0 Bsk Bardejov 3,5 34,5
111 102
 
  Schindler Gerhard S60   AUT 1800 0   3,5 34,0
112 94
 
  Kuna Martin U18   SVK 1904 0 Nitriansky Sachovy Klub Nitra 3,5 34,0
113 136
 
  Gazik Jakub U18   SVK 1509 0 Sk Prm Bojnice 3,5 33,5
114 130
 
  Korcyl Patryk U18   POL 1564 0   3,5 33,0
115 103
 
  Verbytskiy Patrik U18   SVK 1793 0 Topolciansky Sachovy Klub 3,5 32,5
116 70
 
  Michel Norbert U18   SVK 1985 0 Tj Slavia Kosice 3,5 32,5
117 126
 
  Chloupek Petr     CZE 1618 0   3,5 31,0
118 124
 
  Brnusak Andrej U18   SVK 1626 0 Liptovska Sachova Skola 3,5 30,5
119 114
 
  Cebo Vladimir S60   SVK 1716 0 Sk Lokomotiva Caissa Bratislav 3,5 29,5
120 63
 
  Drugda Milos     SVK 2017 0 Sk Mestske Lesy Kremnica 3,0 35,5
121 115
 
  Gyerpal Adrian U18   SVK 1713 0 Sk Junior Cvc Banska Bystrica 3,0 35,0
122 119
 
  Cibikova Sofia Anna U18 w SVK 1682 0 Sk Garde Cvc Detva 3,0 34,5
123 121
 
  Tomcikova Zuzana U18 w SVK 1647 0 Tj Slovan Rajecke Teplice 3,0 34,0
124 140
 
  Bobrova Katarina U18 w SVK 1370 0 Sk Garde Cvc Detva 3,0 34,0
125 125
 
  Twardowski Hubert U18   POL 1622 0 Klub szachowy Flota w Gdyni 3,0 32,5
126 118
 
  Babinsky Michal S60   SVK 1693 0 Sk Levice 3,0 32,0
127 129
 
  Musaev Matej Elbek U18   SVK 1594 0 Sk Kupele Piestany 3,0 31,0
128 143
 
  Kuna Patrik U18   SVK 1232 0 Nitriansky Sachovy Klub Nitra 3,0 31,0
129 109
 
  Juhaniak Lubomir     SVK 1752 0 Sk Krasnany 3,0 30,5
130 120
 
  Popovic Martin U18   SVK 1666 0 Tj Slavia Kosice 3,0 30,0
131 141
 
  Grec Jan Alexander U18   SVK 1330 0 Ftc Filakovo 3,0 30,0
132 128
 
  Petitto Francesco     GER 1595 0   3,0 29,5
133 139
 
  Jencopala Alexander U18   SVK 1435 0 Bsk Bardejov 3,0 29,0
134 51
 
  Bakalar Jan S60   SVK 2073 0 Tj Slovan Rajecke Teplice 2,5 37,0
135 99
 
  Komlosi Frantisek     SVK 1871 0 Sk Vrable 2,5 34,0
136 134
 
  Stefanides Karol S60   SVK 1539 0 Msk Trstena 2,5 30,0
137 133
 
  Petrek David U18   SVK 1548 0 Sk Slovan Bratislava 2,5 29,5
138 122
 
  Zicho Anton     SVK 1639 0 Sk Opevnenie Banska Stiavnica 2,5 28,5
139 132
 
  Bobro Jan U18   SVK 1554 0 Sk Garde Cvc Detva 2,0 33,5
140 131
 
  Majerova Veronika U18 w SVK 1557 0 Sk Ruzomberok 2,0 30,5
141 112
 
  Hlavacek Ondrej U18   CZE 1724 0 Spartak Vlašim 2,0 30,5
142 144
 
  Rous Dominik U18   CZE 1216 0   2,0 29,5
143 142
 
  Caban Michal U18   SVK 1306 0 Sk Garde Cvc Detva 2,0 27,0
144 137
 
  Zpevakova Katerina ml.   w CZE 1476 0   1,0 29,5
145 138
 
  Balvan Filip U18   SVK 1455 0 Sk Rajec 0,0 36,0